ספראוכל - הזמינו עכשיו

עיתונאוכל, מגזין האוכל הדיגיטלי הראשון של ישראל, מגיש לכם לקראת ראש השנה את "ספראוכל - תשרי", ספר המתכונים שהיה חסר לכם במטבח.

הספר

במחיר של ₪69 בלבד כולל משלוח, אתם מקבלים הביתה את ספר המתכונים של ראש השנה שיעשה לכם טעים לאורך כל החג.

ספראוכל הוא ספר שיתופי. מאוגדים בו תחת קורת גג אחת טובי השפים של ירושלים שהביאו את מתכוני החג שלהם, מתובלים בזכרונות מהבית, כל אחד ממבט עיניו החל כילד ועד כשף מוביל.

ספראוכל הוא ספר שמבשלים איתו. זהו ספר המאוגד בספירלה אנכית, מה שמאפשר לספר לעמוד זקוף על השולחן או על משטח העבודה שלכם בצורה שאינה תופסת מקום. קל לדפדף בו והוא מכיל בתוכו אלמנטים דיגיטליים המאפשרים לקבל את המתכון באמצעות ברקודים המופעלים על ידי כל אמצעי תצוגה דיגיטלי כגון טבלט, סמארטפון, אייפד ועוד.

ספראוכל יוצא לאור בהוצאת עיתונאוכל, מגזין האוכל הדיגיטלי של ישראל, בלי עמלות, בלי טריקים ובלי שטיקים ובמחיר השווה לכל נפש.

טעימה מהספר


אודות ספראוכל - תשרי

ב"ספראוכל - תשרי" אתם מקבלים את מתכוני החג של טובי השפים של ירושלים וביניהם השף דוד ביטון, שף מלון קינג דויד, שף משה בסון, השף המיתולוגי של אקליפטוס, השף זכאי חוג'ה ממסעדת ג'קו סטריט ממחנה יהודה, השף צחי בן שבת, שף מלון דן ירושלים והשף-קונדיטורית לי דרורי כשהם מביאים את טעמי החג בדיוק כפי שהם חוו בתקופת ילדותם בירושלים.

כל המתכונים בספר הותאמו במיוחד לבישול במטבח הביתי, בצורות בישול רגילות וללא טריקים של מסעדות. בכל המתכונים בספר שולבו מנות המכילות את סימני ראש השנה כגון: רימון, תפוח, לוביה, סלק, דלעת, דגים ועוד המהווים חלק משולחן החג.

"ספראוכל" נבנה במחשבה תחילה. הספר הותאם במיוחד למטבח הביתי, לעיתים הקטן והעמוס בבישולים. הודות לשיטת ההדפסה שלו, הספר עומד זקוף על השולחן או על משטח העבודה שלכם כך שעמודי הספר אינם מתקפלים והספר לא מתלכלך.

בספר משולבים אמצעים דיגיטליים המאפשרים לכם לראות כל מתכון במלואו גם בסמארטפון שלכם או במחשב ואם אהבתם את המתכון, אתם יכולים גם לשתף את המתכון עם יקיריכם באותם אמצעים דיגיטליים ובלחיצת כפתור אחת בלבד.

הספר נמכר לראשונה רק ברשת ואינו מופץ ברשתות הספרים ולכן מחירו האטרקטיבי יכול להיות המתנה שאתם מחפשים לחג. מיד עם הזמנת הספר, יעבור הספר למערכת ההפצה של Boxit ומשם הוא ישלח לנקודת האיסוף הקרובה לביתכם וזאת תוך 7 ימים מיום הזמנתכם.

לפרטים ושירות לקוחות: info@itonochel.com

ניתן לרכוש את הספר בהזמנה מרוכזת ובמחיר מיוחד, פרטים בשירות הלקוחות.

הספר יוצא לאור על ידי "עיתונאוכל", המוציא לאור מזה שנה את עיתונאוכל, מגזיני אוכל דיגיטליים המופצים ברשת ללא תשלום וללא כל עלות.

הזמן ספר כעת

במחיר מיוחד - ₪69 כולל משלוח!

בחירת תיבת Boxit למשלוח למידע נוסף - לחצו Boxit

השפים

השף דוד ביטון

שף מלון המלך דוד, ירושלים

השף דוד ביטון הינו אחת מההבטחות הקולינריות של ירושלים, ועומד בראש שתי מסעדות עמוסות אחמי"ם מכל רחבי העולם.

השף ביטון מתמחה במטבח הצרפתי אך יש לו טכניקת בישול ייחודית המשאירה חותם ייחודי על המנה, על כך זכה במדליות רבות בתחרויות עולמיות.

השף צחי בן שבת

שף מלון דן, ירושלים

השף צחי בן שבת אמון על הניהול קולינרי במלון דן בירושלים כבר עשור. כמו-כן הואמייעץ ובוחן מוסמך במבחני השפים החדשים של ישראל.

השף בן שבת מאפיין את שיטות הבישול שלו כקלאסיות בטכניקות מתקדמות ובכך הוא מעניק שילובים של טעמים של בית עם יכולות קולינריות גבוהות במיוחד.

השף משה בסון

שף מסעדת אקליפטוס, ירושלים

אין ירושלמי אחד שאינו מכיר את השף משה בסון, המלווה את מסעדת אקליפטוס מיום הקמתה, בשנת 1987 ועד היום.

השף בסון מתחמה בבישול המכונה Slow Food המבוסס בישול איטי מאוד ומייחד את מנותיו בשימוש בחומרי גלם הגדלים בהרי ירושלים, כגון תבליני פרא ועשבים.

השף-קונדיטורית לי דרורי

Leekies, תל-אביב

לי דרורי, תל אביבית כיום וירושלמית בנשמה, היא אחת ההבטחות הקולינריות המתוקות העתידיות באזור חיוג 03 וגם 02.

נסיונה הקולינרי של לי במסעדות נחשבות כגון: טוטו, על המים וגרנד קפה הירושלמית ובבעלותה Leekies, בית לעוגות וקונדיטוריה בהזמנה אישית.

השף זכאי חוג'ה

שף מסעדת ג'קו סטריט, ירושלים

זכאי הוא השף והבעלים של מסעדת ז'קו סטריט היושבת בלב שוק מחנה יהודה ממנה הוא משלב טעמים ביתיים וטעמים עדכניים.

שתיים מהבשלניות הכי גדולות שזכה זכאי להכיר היו סבתא חתון ז"ל, שלימדה אותו בישול כורדי אמיתי במינימום מרכיבים וסבתא נונה (ג'ינה), שתזכה לשנים ארוכות וטובות מומחית בבישול טריפוליטאי, איטלקי וטוניסאי.

עמודים לדוגמא מספראוכל